Δωρεά στη Μονάδα Νεογνών του Νοσοκομείου Αρχ. Μακάριος ΙΙΙ από το Ελληνικό Δημοτικό Σχολείο και Νηπιαγωγείο G C School of Careers

Επ’ ευκαιρίας των δέκα χρόνων λειτουργίας του σχολείου, πραγματοποιήθηκαν δέκα φιλανθρωπικές δράσεις με την ονομασία «10 για ένα σκοπό». Αποκορύφωση των δράσεων αυτών αποτελεί η διάθεση των χρημάτων που μαζεύτηκαν, για την αγορά ενός τρόλεϊ φαρμάκων για τη Μονάδα Νεογνών του Νοσοκομείου Αρχ. Μακάριος ΙΙΙ.

International Mathematics Competitions

Having excelled in the Pancyprian Mathematics Competition, the following students are invited to participate in the A’ Selection Competition for the International Mathematics competitions JBMO, BMO, EGMO, MYMC and IMO:  Georgiou Stavros and Florides Michalis (Form 1) and Karatsiolis Theocharis (Form 2).

Διακρίσεις «Kangourou» Ελληνικών

Μαθητές του Δημοτικού μας διακρίθηκαν στον Διαγωνισμό «Kangourou» στα Ελληνικά, ο οποίος διεξήχθη στις 21 Δεκεμβρίου. Τα ονόματα των μαθητών/τριών που διακρίθηκαν είναι τα πιο κάτω: Χρυσό Μετάλλιο: Καμπανέλλα Βαλέρια – 6 Μπλε Αργυρό Μετάλλιο: Ηλιάδης Όμηρος – 5 Πράσινο, Μυλωνά Έμιλυ – 6 Μπλε, Ζαχαριάδου Γεωργία – 6 Πράσινο Χάλκινο Μετάλλιο: Αριστοδήμου Ανδρέας –…